5. märts, päev Tallinnas

Mõisakool koos Vanalinna Hariduskolleegiumiga osales Tallinnas Peeter-Pauli katedraalis toimunud jumalateenistusel. Piiskop Philippe Jourdan selgitas lastele päeva tähendust ning kutsus kõiki loobuma oma halbadest tegudest (ehk tuhaks muutma), näiteks valetamine, kiusamine jms.
Ülestõusmispühade eelsel ajal on kõikidel võimalus vaadata iseenda sisse ning mõelda oma tegude üle ja teha teistele head.

Pärast ühist jumalateenistust külastasime Adamson-Ericu muuseumi. Muuseumis eksponeeritud maalide keskel avanes õpilastele külluslik värvimaailm. Piltidest inspireerituna räägiti lastele kunstist ja sellest, kuidas maalid sünnivad. Vaadeldi värve lähemalt, uuriti, kuidas tekivad erinevad toonid ning õpiti ise kolmest põhivärvist toone segama. Omandatud kogemuse põhjal sai igaüks maalida ühe värviküllase pildi.