Nutilabor

MTÜ Kohila Mõisakool on Vaata Maailma SA Nutilabori toel alustanud programmeerimisringidega, mille eesmärk on tekitada lastes huvi programmeerimise vastu. Kasutades graafilist programmeerimiskeelt Tynker omandada programmeerimise põhimõtted ning tüüpilised vahendid ja tegevused, mida kasutatakse ka nö “tavalistes” programmeerimiskeeltes (VB, PhP, C, Java jt).

Ringis osalemise eelduseks on võimalus kasutada oma süle või tahvelarvutit – kasutame tasuta programmi – Tynker. Igas tunnis võtame läbi põhilisi käsklusi ja tegevusi ning lapsed peavad lahendama erinevaid ülesandeid, millest mõni võib jääda ka koduseks ülesandeks.

Ringis osalemise tasu on annetuslik 5€/kuus, millest toetatakse koolile vajalike IT lisaseadmete soetust.

• Saaja: MTÜ Kohila Mõisakool
  • SEB Pank: 10220211207226
  • IBAN: EE281010220211207226

NutiLaborite eesmärk on suurendada noorte IT-alast teadlikkust ning tõsta infotehnoloogiat õppima asuvate noorte arvu. 2012. aastal algatatud NutiLaborite projekti eesmärgiks on arendada noorte infotehnoloogia-alast huvitegevust Eestis. Projekti veab Vaata Maailma SA ja suursponsorid on Telia Eesti, Microsofti, Swedbank, SEB. NutiLabori projekti tutvustuse ja teised toetajad leiate NutiLabori kodulehelt (www.nutilabor.ee).