IV perioodi 4. nädal

Nädala mõte: kutsumus
Oli kord üks ilus aed, kus kasvasid õunapuud, apelsinipuud ja roosipõõsad, mis kõik olid õnnelikud ning rahul. Rõõmu jagus selles aias tõepoolest kõikidele peale ühe puu, mis oli ääretult kurb. Vaesekesel oli nimelt suur mure – ta ei teadnud, kes ta oli. Õunapuu ütles talle: “Kas tead, mis sul puudu on? Keskendumisvõime! Kui sa tõesti üritad, võid oma okste külge kasvatada maitsvaid õunu, see on tegelikult väga lihtne.” Roosipõõsas aga hüüdis: “Ära kuula teda! Palju lihtsam on kasvatada roose, pealegi on need palju ilusamad.” Vaene meelehetel puu püüdis talitada teiste soovituste järgi, aga kuna tema ponnistusi ei krooninud edu, tundis ta end veelgi kurvemana.
Ühel ilusal päeval lendas aeda öökull – targim kõikidest lindudest. Nähes puu meeleheidet, hüüdis ta: “Ära muretse, su mure polegi tegelikult nii tõsine – paljusid siin maamuna peal vaevab sama mure. Ära püüa olla keegi, kellena teised sind näha tahaksid. Ole sina ise, õpi end tundma ja selleks, et seda saavutada, kuula oma sisemist häält!” Olles seda öelnud, lendas öökull minema. “Oma sisehäält…? Olla mina ise…? Ennast tunda…?” mõtles puu suures segaduses. Kuid äkitselt ta mõistis ning, sulgedes silmad ja kõrvad, avas ta oma südame ja kuulis lõpuks häält enda sees ütlemas: “Sa ei hakka iial kandma õunu, sest sa pole õunapuu, ega roose, sest sa ei kuulu ka roosipõõsaste hulka. Oled hoopis tamm ja sinu saatuseks on kasvada suureks ja majesteetlikuks, pakkuda pesapaiku lindudele ja varju ränduritele, kaunistada maastikku. Sulle on antud ülesanne – täida seda!” Nüüd, kus puu oli mõistnud oma tegelikku olemust, hakkasid ka teised teda imetlema ja austama. Nii olid lõpuks kõik selle aia elanikud õnnelikud.
Nõnda nagu see ilus tamm, võime ka meie mõelda sellele, milline ülesanne meile on antud. Kuidas peaksime seda täitma? Kooliaeg pakub suurepärase võimaluse õppida ennast tundma. Selleks on vaja järele mõelda ning kuulata oma südametunnistust. Selleks on aga vaja kuulata ka vanemate, kogenumate ja meid armastavate inimeste häält, kes nagu öökull eelnevas loos soovivad aidata meil avastada oma erilise kutsumuse. Kui tänulikud peaksime neile olema!