Õpilased jäid pimedaks

21. veebruari hommikul kell 8.30 jäid Kohila Mõisakooli õpilased pimedaks.

Koolis viibis külalisõpetajana Tallinna Ülikooli magistriõppe tudeng Riho Roosioja, kes viis läbi õppetunni „meelte mosaiik“. Pime noormees pani lapsed olukorda, kus kõigil oli võimalik oma ümbritsevat maailma tunnetada pimedana ning liikuda valge kepiga. Tunni jooksul oli lisaks paljudele küsimuste küsimisele võimalus näha, kuidas on võimalik raamatuid lugeda ning telefoniga helistada. Õpilaste eelarvamuste murdmiseks ja teadmiste kinnitamiseks viibis Riho esimese klassiga kogu koolipäeva. Lastel oli võimalus kirjeldada külalisele kooli ruume, aktusel esinenud Katikodu noorte kauneid kostüüme ning marssida koos ühisel paraadil mälestussamba juurde, kus toimus Eesti Vabariigi 96. aastapäeva puhul meenutushetk Kohila Gümnaasiumiga.
Peale traditsioonilist lõunasööki Omamoodi kohvikus said koolimajas kõik üheskoos valmistada moorapeasid ning päeva lõppedes tõdeda, et elus on võimalik hakkama saada ka siis, kui mõni meeleorgan ei toimi.

Suur tänu Riho Roosiojale, kes oma kahekordse maailmakogemusega rikastas Kohila Mõisakooli õpilasi.

Riho Roosioja tundi andmas